Karpacz - atrakcje: Kościół Wang

Karpacz – atrakcje miasta i okolic

Karpacz – atrakcje miejscowości i okolic

Karpacz to jedna z najbardziej znanych miejscowości w polskich Sudetach. Licznie odwiedzane zarówno w sezonie zimowym, jak i w cieplejszych porach roku, miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji.

Karpacz – atrakcje zimą

Narty w Karpaczu. Najpopularniejszy spośród zimowych sportów można uprawiać:

Turystyczny Szlak Narciarski. Dla osób, które chciały by z kolei spróbować swych sił w narciarstwie biegowym, przygotowano stosowną trasę. Szczegóły – tutaj.

Skutery śnieżne. Atrakcja dla osób, które wolą trochę inny wariant „białego szaleństwa”. Można wybrać się na wycieczkę tym środkiem transportu lub zamówić … no cóż, chyba najlepszym określeniem będzie „kulig na bananie”. Zobacz szczegóły atrakcji.

Wycieczka na rakietach śnieżnych. Mało jeszcze popularna w Polsce forma rozrywki; szczegóły znajdziemy na stronie właściciela wypożyczalni.

Sanki i zjazd na pontonach. Atrakcja – mogłoby się wydawać – głównie dla młodszych turystów, w praktyce jednak – dla każdego.

Karpacz – atrakcje latem i całoroczne

Lodowisko w Karpaczu. Zacznijmy od atrakcji niby-zimowej. Niby – bo lodowisko funkcjonuje przez cały rok.

Aquaparki w Karpaczu. W stolicy polskich Karkonoszy znajdziemy trzy tego typu atrakcje:

Kościół Wang. Jeden z symboli Karpacza; zabytkowy kościółek wznosił się pierwotnie w norweskiej miejscowości Vang (stąd jego nazwa); przeniesiony do Karpacza w końcu XIX wieku, stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych miejscowości. Szczegóły atrakcji znajdziemy na stronie miejscowej parafii.

Karpacz - atrakcje: Kościół Wang

Skwer Zdobywców. Znajdziemy tu odciśnięte ślady butów (lub raków) znanych himalaistów. Warto wybrać się tu na spacer – choćby po to, by zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Muzeum Zabawek w Karpaczu. Ekspozycja przedstawia historię zabawkarstwa na przestrzeni 200 lat oraz zabawki z różnych krajów, a nawet kontynentów. Atrakcja, jak mogło by się wydawać, stworzona z myślą o najmłodszych, jest też tłumnie odwiedzana przez dorosłych użytkowników, którzy chcą sobie przypomnieć swoje dzieciństwo ;); Zobacz stronę muzeum.

Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Ta placówka prezentuje z kolei historię turystyki, dzieje sportu (głównie sportów zimowych) oraz ekspozycję poświęconą ochronie przyrody;

Prywatne Muzeum Techniki i Budowli z Klocków. To z kolei atrakcja głównie dla najmłodszych turystów. Na zainteresowanych czekają tu między innymi wystawy budowli i makiet z klocków LEGO, a na piętrze czynne jest Muzeum Gier Video. Szczegółowy opis atrakcji znajdziemy na stronie muzeum.

Karkonoskie Tajemnice. Wystawa interaktywna, prezentująca w przystępny sposób, dzieje Karkonoszy. Z dużą domieszką miejscowych legend.

Wystawy minerałów. W Karpaczu znajdziemy dwie atrakcje tego typu:

Muzeum Figur Woskowo-Bajkowych. W środku zastaniemy to, czego się spodziewamy: wykonane z wosku figury postaci – głównie bajkowych.

Park Bajek. Atrakcja o nieco podobnym profilu: znajdziemy tu między innymi liczne postaci z popularnych baśni; jest też plac zabaw dla dzieci oraz gry i inne rozrywki przygotowane z myślą o najmłodszych. Zobacz stronę w właściciela atrakcji.

Zapora na Łomnicy. Jedno z bardziej malowniczych miejsc w okolicy; zapora została zbudowana w celach przeciwpowodziowych, ale obecnie spełnia też rolę atrakcji turystycznej. Sama zapora jest wspaniałym punktem widokowym, a widok spadającej kaskadami wody jest naprawdę urzekający.

Lipa Sądowa. Według legend pod drzewem odbywały się niegdyś procesy sądowe – można wierzyć, można nie wierzyć, ale zobaczyć imponujący pomnik przyrody warto.

Anomalia grawitacyjna. Atrakcja dla wielbicieli zagadek i tajemnic: w tym miejscu grawitacja działa nie do końca zgodnie z oczekiwaniami: na przykład samochody z wyłączonym silnikiem same z siebie jadą pod górę. Poważni naukowcy tłumaczą, że to efekt złudzenia optycznego, ale warto przekonać się samemu …

Karpacz – atrakcje najbliższych okolic …

… czyli co ciekawego zobaczymy w najbliższym otoczeniu miasta.

Kliknij w kolorową nazwę miejscowości, by przejść do szczegółowego opisu jej atrakcji.

Szklarska Poręba – stacje narciarskie, wodospady, parki rozrywki, muzea;

Kowary – park miniatur, sztolnie;

Wróć do strony głównej wokolgor.pl

Znasz inne atrakcje w Karpaczu lub okolicach? A może sam jesteś właścicielem takowej? Daj znać przez formularz poniżej!

    Zdjęcie – Pixabay.com