Brenna – atrakcje miejscowości oraz okolic

Brenna – atrakcje miasta i okolic

Brenna to miejscowość znana ze swych atrakcji turystycznych głównie mieszkańcom Górnego Śląska.

Brenna – atrakcje zimą

Stoki narciarskie. Jedną z najczęstszych przyczyn wyjazdów w góry zimą są narty lub snowboard. W Brennej z przyjemności zjazdów po stoku możemy skorzystać między innymi:

Lodowisko. Dodatkowa atrakcja dla miłośników zimowych rozrywek. Obiekt ma ok. 600 metrów kwadratowych i jest oświetlony – można z niego korzystać również wieczorem.

Brenna – atrakcje latem i przez cały rok

Sporty wodne w Brennej. Brenna położona jest w górach, ale jedną z jej atrakcji jest możliwość skorzystania z wypoczynku nad wodą. Na terenie gminy znajdziemy dwa sztuczne zbiorniki wodne:

  • na potoku Leśnica;
  • w Dolinie Hołcyny.

Jak zwykle w takich przypadkach mamy tu walory krajobrazowe, ale można też skorzystać z dobrodziejstw sportów wodnych, wypożyczając kajak lub rower wodny.

Brennica. Brzegi niezbyt głębokiej rzeki służą turystom jako substytut plaży. Piasku co prawda nie ma, ale widoki co najmniej równie piękne jak na morskim brzegu.

Zabytki w Brennej:

  • Kościół św. Jana Chrzciciela (XVIII wiek);
  • Kościół św, Jana Nepomucena (XIX wiek);
  • zabytkowe chaty (rozsiane po całej gminie).

Obserwatorium nietoperzy. Na poddaszu miejscowej szkoły można poobserwowań nietoperze dwóch chronionych gatunków. Atrakcja bezpłatna dla dzieci i młodzieży, dla dorosłych – też niespecjalnie droga.

Park Turystyki w Brennej. Znajdziemy tu amfiteatr, alejki z ławeczkami, place zabaw dla dzieci … Jednym słowem wszystko to, czego należy spodziewać się w parku w popularnej miejscowości turystycznej.

Brenna – atrakcje innych miejscowości gminy

Górki Wielkie – muzeum Zofii Kossak-Szatkowskiej, dwór i park;

Brenna – atrakcje okolic

W nawiasie podano odległość (przybliżoną) do danej miejscowości i jej atrakcji; aby poznać szczegóły – kliknij w pokolorowaną nazwę danego miasta

Ustroń (15 km) – stoki narciarskie, muzea, Leśny Park Niespodzianek, staw kajakowy, tereny rekreacyjno-spacerowe nad Wisłą, park dinozaurów;

Wisła (18 km) – stoki narciarskie, muzea, zbiory pamiątek, związanych z Adamem Małyszem, skocznia, zameczek prezydenta RP, Wisła i zapory na niej, aquapark;

Bielsko-Biała (37 km) – liczne muzea, zabytkowa zabudowa miasta, wyciąg na Szyndzielnię, zwiedzanie Studia Filmów Rysunkowych;

Istebna (41 km) – ośrodek narciarstwa, niewielki skansen i kilka niewielkich placówek muzealnych, drewniane kościoły;

Wróć do strony głównej wokolgor.pl

Znasz inne atrakcje w Brennej lub okolicach? A może sam jesteś właścicielem takowej? Daj znać przez formularz poniżej!