Biały Dunajec – atrakcje miejscowości i okolic

Biały Dunajec – atrakcje miejscowości i okolic

Biały Dunajec to wioska, ciesząca się w ostatnich latach coraz większą popularnością wśród turystów, udających się w góry. Znajdziemy tu sporo atrakcji, tak zimą, jak i w cieplejszych porach roku.

Biały Dunajec – atrakcje zimą

Stoki narciarskie. Jedną z najczęstszych przyczyn wyjazdów w góry zimą są narty lub snowboard. W Białym Dunajcu (mówimy tu o gminie) możemy skorzystać z usług między innymi:

Trasa dla narciarstwa biegowego. W Białym Dunajcu pomyślano również o miłośnikach narciarstwa biegowego – wyznaczono dla nich malowniczą i ciekawą trasę.

Biały Dunajec – atrakcje latem i przez cały rok

Szlaki piesze, rowerowe, spacerowe. Każdy znajdzie coś dla siebie, ale cechą wspólną wszystkich tras jest ich niesamowita malowniczość.

Biały Dunajec – atrakcje innych miejscowości gminy

Gliczarów Dolny – wyciągi narciarskie;

Gliczarów Górny – znajdziemy tu atrakcje dla miłośników sportów zimowych (stację narciarską);

Biały Dunajec – atrakcje okolic

W nawiasie podano odległość (przybliżoną) do danej miejscowości i jej atrakcji; aby poznać szczegóły – kliknij w pokolorowaną nazwę danego miasta (lub wioski)

Poronin (4 km) – trasy narciarskie, kościół, miejsce po Muzeum Lenina;

Szaflary (8 km) – termy (2 obiekty), zabytkowy kościół, relikty zamku i inne zabytki;

Zakopane (10 km) – trasy narciarskie, lodowisko, tor saneczkowy, trasy górskie, skocznie narciarskie, aquapark, koleje linowe, muzea, aquaparki i kąpieliska, Krupówki;

Bukowina Tatrzańska (13 km) – trasy narciarskie, termy;

Nowy Targ (14 km) – trasy narciarskie, Muzeum Podhalańskie, Izba Zimnej Wojny i Socjalizmu, zabytkowa zabudowa miasta;;

Chochołów (23 km) – termy, liczne zabytkowe zabudowania, Muzeum Agrokultury, Muzeum Powstania Chochołowskiego;

Frydman (25 km) – zabytki (między innymi – podziemna trasa turystyczna w starych składach na wino), Zalew Czorsztyński (sporty wodne)

Niedzica (32 km) – Zamek Dunajec i zlokalizowane w nim muzeum, Zalew Czorsztyński, zapora (i malowidło na niej), park rozrywki „Spiska Kraina”;

Rabka-Zdrój (34 km) – narty, Park Zdrojowy z tężnią solankową, park rozrywki Rabkoland, muzea (m.in. Muzeum Orderu Uśmiechu), Teatr Lalek Rabcio, skansen w Chabówce (tabor kolejowy);

Czorsztyn (36 km) – ruiny zamku, Osada Czorsztyn (połączenie skansenu z obiektem noclegowym);

Wróć do strony głównej wokolgor.pl

Znasz inne atrakcje w Białym Dunajcu lub okolicach? A może sam jesteś właścicielem takowej? Daj znać przez formularz poniżej!