Chochołów – atrakcje miejscowości i okolic

Chochołów – atrakcje miejscowości i okolic

Położony w pobliżu Zakopanego Chochołów nie jest aż tak popularny jak „stolica polskich Tatr”, ma jednak sporo uroku i klika ciekawych atrakcji turystycznych.

Chochołów – atrakcje zimą

Stoki narciarskie. Najbliższe ośrodki narciarskie zlokalizowane są w Zakopanem i Cichem.

Chochołów – atrakcje latem i przez cały rok

Chochołowskie Termy. Największy ośrodek z basenami geotermalnymi na Podhalu (tak przynajmniej chwalą się właściciele :)). Do dyspozycji gości są tu:

  • 30 basenów (i zbiorników z wodą geotermalną); baseny są bardzo różnorodne: są typowo pływackie, są rekreacyjne i terapeutyczne … do tego wyposażono je w liczne atrakcje: sztuczne fale, dysze, siatki wspinaczkowe, jacuzzi, masaże wodne …
  • saunarium (różne typy saun, a do tego atrakcja dodatkowa – taras widokowy);
  • siłownia i centrum fitness;
  • centrum SPA.

Żywy skansen. W wiosce zachowało się bardzo dużo z dawnej drewnianej zabudowy. Możemy podziwiać zabytkowe XVIII i XIX-wieczne domy, zakonserwowane troskliwymi zabiegami miejscowych gospodyń (każdej wiosny chałupy są pieczołowicie szorowane – być może dlatego wiele zabytków wygląda jak „funkiel nówki” – łącznie z jasnym kolorem ścian).

Muzeum Powstania Chochołowskiego. Oddział Muzeum Tatrzańskiego, prezentujący eksponaty związane ze zrywem górali z Chochołowa i kilku sąsiednich wiosek przeciw władzom austriackim.

Muzeum Agrokultury w Chochołowie. Prywatne muzeum, prezentujące maszyny rolnicze z różnych epok. Zobaczymy tu zarówno traktor wyprodukowany w Ursusie w latach 60-tych XX wieku, jak i znacznie bardziej zabytkowe przedmioty, używane przez rolników

Kościół w Chochołowie. Dziewiętnastowieczna świątynia, z wyposażeniem pochodzącym (częściowo) ze starszego kościoła, który znajdował się w tym miejscu.

Chochołów – atrakcje okolic

W nawiasie podano odległość (przybliżoną) do danej miejscowości i jej atrakcji; aby poznać szczegóły – kliknij w pokolorowaną nazwę danego miasta;

Zakopane (17 km) – trasy narciarskie i saneczkowe, szlaki górskie, lodowisko, skocznie narciarskie, koleje linowe, muzea, aquapark, zabytki …

Poronin (20 km) – trasy narciarskie, miejsce po nieistniejącym już Muzeum Lenina;

Nowy Targ (22 km) – zabytki w zabudowie miasta, trasy narciarskie, muzea;

Biały Dunajec (23 km) – trasy narciarskie i szlaki turystyczne;

Bukowina Tatrzańska (30 km) – trasy narciarskie, termy;

Rabka-Zdrój (35 km) – trasy narciarskie, Park Zdrojowy (z tężnią solankową), muzea, Rabkoland (park rozrywki);

Frydman (39 km) – zabytki (w tym – podziemna trasa w dawnym składzie win), Jezioro Czorztyńskie;

Wróć do strony głównej wokolgor.pl

Znasz inne atrakcje w Chochołowie lub okolicach? A może sam jesteś właścicielem takowej? Daj znać przez formularz poniżej!